Grafik Tasarım

Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir.

Basili Urunlerde Tasarimin Onemi
selective focus computer screen african american programmer working remote from home developing software pc system developer writing code personal computer typing algorithm keyboard

WEB TASARIM
Web Tasarım, Web sitesi tasarımı, İnternet sitesi tasarımı vs.. gibi benzer kelimelerle onlarca farklı kombinasyonu kullanılarak ifade edilmek istenen aslında hepsinin aynı kapıya çıktığı bir İnternet Sitesinin Görsel yüzü ve sahip olduğu işlevsel özelliklerine topluca verilen ifade/kısa isimdir.

İnternet ortamında bir kurumun kurumsal kimliğinin tanıtılması amacı ile veya ürünün, topluluğun, markanın, organizasyonun veya bireyin tanıtılması amacı ile web sitesinin planlanması ve kurulması, grafiksel çalışmalar webmaster olarak bilinen web uzmanları tarafından web sitesi üzerindeki kod yapısı oluşturulma sürecine web tasarım aşaması denir.

Matbaa
Matbaa, görsel, şekil ya da yazıların genellikle kâğıt, kumaş, deri veya bunlar benzer malzemelerin üzerine bastırılıp çıkartılmasına ve baskılı materyallerin çoğaltılmasına yarayan bir sistem olarak tanımlanabilir. Matbaanın diğer bir adı basım evidir. Matbaacılık günümüzde bir meslek olarak varlığını sürdürmektedir. Matbaacılık ile alakalı tarihte ki ilk örnekler Uzak Doğu’ da görülmüştür. Matbaa ile alakalı makine teknik olarak henüz çok gelişmemiş olsa da MS 593 yılında Çin’ de icat edilmiştir. Bu yöntem tamamıyla ağaç oyma tekniğinden ibarettir. Tek tek harflerin kullanılarak baskının yapılması da Pi Sheng adlı bir Çinli M.S. 1040 yılında porselenden oluşturduğu harflerin kullanılarak denendiği söylenmektedir. Pi Sheng, hazırlamış olduğu baskıları tamamlamasından sonra oluşturduğu kalıbı tekrar bir ısıtma işleminden geçirerek üzerinde yer alan bütün harfleri tek tek sökmüştür. Sırada ki baskı için harfleri tekrar hazırlama imkanının sunulduğu bu teknik sayesinde günümüzde ‘ tipo baskı’ şeklinde adlandırılan baskı alternatifinin temellerini atılmıştır.

matbaa
promosyon urunlers

Promosyon Nedir ?

Promosyon, firmaların potansiyel müşterilerine kendilerini tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak amacıyla kullandığı etkili bir tanıtım aracıdır. Fransızcadaki promotion sözcüğünden gelmektedir. Türkçe karşılığı özendirme’dir.
Genelde saat, ajanda, anahtarlık, kalem gibi ürünler kullanılırken, kişiye özel ürünler de satış hedefleri doğrultusunda promosyon olarak müşterilere sunulabilir.

Promosyon, gelişen dünyamızda firmaların kendilerini ya da ürünlerini tanıtmak ve müşterilerinin beğenisine sunmak için kullandıkları en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Promosyon, hayatımızın her alanına hitap eden ürünlerde, müşterilerimizle iç içe olarak onlarla bütünlük sağlamak demektir. Promosyon, marka değerimizi yükseltmek ve hedef kitlelerimize ulaşmak demektir.

Dijital baskı, dijital tabanlı görüntüleri doğrudan çeşitli ortam alt tabakalarına yazdırma işlemidir. Ofset baskıdan farklı olarak baskı plakasına gerek yoktur. PDF’ler veya masaüstü yayın dosyaları gibi dijital dosyalar, kağıda, fotoğraf kağıdına, tuval, kumaş, sentetik, kart stoğu ve diğer alt tabakalara baskı yapmak için doğrudan dijital baskı makinesine gönderilebilir. Dijital baskının avantajlarından biri değişken veri kabiliyetidir. Her parça benzersiz bir koda ihtiyaç duyduğunda dijital baskı tek yoldur.

DP Film operation banner